Jacek Szczęsny, Wimax.

Jacek Szczęsny, Wimax.

marzec 2018.

Nasza firma istnieje od 2007 roku, posiadamy flotę 8 pojazdów, które pracują na trasach międzynarodowych, długodystansowych. Kilka lat temu zdecydowaliśmy się na sukcesywną wymianę posiadanego taboru na pojazdy bardziej ekonomiczne i z normą spalin Euro 6.

Po przeanalizowaniu pozytywnych opinii o najnowszym modelu Actrosa zdecydowaliśmy się na przetestowanie pojazdu Mercedesa typu Low Liner. Test trwał dwa tygodnie, w tym czasie pojazd był poddany normalnej eksploatacji na trasie Polska– Niemcy–Finlandia. Wyniki okazały się dla nas bardzo satysfakcjonujące – Actros rzeczywiście okazał się tak oszczędny, jak deklaruje producent. Na trasie Polska–Niemcy –Polska uzyskaliśmy normę 21,6 litra na 100 km. Natomiast średnie spalanie z dwóch tygodni – a podczas testu przejechaliśmy 5200 km – zmieściło się w 24 litrach na 100 km.

Ekonomiczne zużycia paliwa oraz komfort jazdy i ogólne pozytywne wrażenia z eksploatacji tego pojazdu przekonały nas do zakupu Actrosa w takiej samej specyfikacji jak testowy Mercedes z silnikiem 480 KM.

Rekomendacje i nowości.